Śniadanie zdrowy początek dnia

Już nasze babcie mawiały, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. I oczywiście miały rację. To własnie śniadanie daje nam zastrzyk energii po całej nocy, a nasze ciało bardzo tej energii potrzebuje. To że my śpimy wcale nie oznacza, że nasze organy wewnętrzne przestały pracować…

Po drugie zjedzenia śniadania zapobiega napadom wilczego głodu w ciągu całego dnia. Regularne spożywanie posiłków sprawi, że nasz metabolizm przyśpieszy, a my nie będziemy mieli skłonności do tycia. Po trzecie ten pierwszy posiłek wpływa na naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Głodni narażamy się na spadek koncentracji. Ponadto taki dobrowolny post z samego rana może przyprawić nas o zawroty głowy, a w skrajnych przypadkach nawet o omdlenie.

Królewski posiłek dla każdego z nas

Podsumowując na śniadanie powinniśmy znaleźć przysłowiową chwilę każdego dnia. Jako, że jest to pierwszy piłek w ciągu całego dnia możemy zaszaleć i od czasu do czasu pozwolić sobie na małe kulinarne szaleństwo. Nadprogramowe kalorie zgubimy w ciągu całego dnia.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*